Гнуте скло
Молірування - метод оброблення, який полягає в згинанні листового скла. Процес здійснюється під дією високих температур, лист гнеться під власною вагою або під тиском, після формування скло піддається гартуванню.
Нині на виробництві використовують дві технології виробництва молірованого (гнутого) скла.
Моліроване скло являє собою лист скла, якому під впливом температури надають фігурної форми, використовуючи спеціальні форми (рамки), виконані з металу. Скло, розігріваючись до температури 600 градусів, стає досить пластичним, унаслідок чого під дією сили тяжіння воно прогинається й набуває форми металевого шаблону. Крім цього, сучасні технології дають змогу згинати листове скло за складною формою, що дає змогу зібрати сферичну скляну конструкцію.
За другою, повністю механізованою технологією, гнуте загартоване скло виготовляють у спеціальній печі без використання будь-яких форм. Після нагрівання до пластичного стану скляна заготовка автоматично переміщується в особливий відсік печі, де за допомогою спеціальних роликів набуває необхідної форми. Радіус напівциліндра задають у комп’ютерному режимі. На відміну від першої технології виробництва, гнуте загартоване скло набуває всіх властивостей безпечного скла.
Молірування скла сучасним методом заперечує думку про крихкість листового скла. За його допомогою створюють не тільки стильні, але й безпечні високоміцні конструкції. Також за допомогою нових технологій моліроване (гнуте) скло може набувати різних форм, що розширює межі для реалізації дизайнерських ідей.
Технічні можливості виробництва
Максимальні розміри загартовуваного гнутого скла:
- При R – від 1200 mm 3600 × 2350 mm (де 2350 mm – довжина дуги)
- При R – від 350 mm 2000 × 700 mm (де 700 mm – довжина дуги)
Крім того, гнуте скло легко піддається всім видам оброблення, що дає змогу створювати з нього декоративні та функційні вироби будь-якої конфігурації, наносити на поверхню різні зображення й написи за допомогою фотодруку та інших технологій.
Застосування
- вітрове скло для транспорту (громадського, залізничного, водного)
- скляні фасади та вікна будівель
- торговельно-промислове обладнання (холодильні й меблеві вітрини), скляні меблі, інтер’єр
- обмежувальні конструкції (перила та сходові прольоти, панорамні ліфти)
- скляні перегородки в приміщеннях (душові огорожі, вітрини, офісні перегородки)