Енергозберігальні склопакети
Принцип створення енергозберігального склопакета полягає в нанесенні твердого або м’якого покриття на поверхню звичайного віконного (флоат) скла методом магнітного напилення. Прозорість такого скла щодо видимого світла майже не змінюється, оскільки напилення має дуже тонкий шар. Виготовлений за такою технологією енергозберігальний склопакет із твердим (k-скло) або м’яким (i-скло) напиленням працює як своєрідний тепловий клапан: пропускає понад 75 % видимого світла, водночас спрямовує понад 70 % теплового випромінювання назад у приміщення. Улітку таке покриття відбиває теплову (інфрачервону) частину сонячного випромінювання. Як наслідок – у приміщенні взимку стає тепліше, а влітку прохолодніше, що дає змогу зменшити споживання енергії як на опалення, так і на кондиціювання.
Низькоемісійне скло з м’яким покриттям за своєю випромінювальною здатністю перевершує звичайне скло у 21 раз, скло з твердим покриттям – у 5 разів.
Завдяки своєму найтоншому, невидимому енергозберігальному покриттю склопакет товщиною всього 44 мм утримує тепло краще, ніж стіна товщиною 1 м і більше, тому переважає тенденція до розширення використання енергозберігальних склопакетів великих форматів, що збільшує і надходження денного світла.
Для посилення функції збереження тепла енергозберігальний склопакет може мати камеру, заповнену аргоном. Для цього інертного газу характерний високий опір до теплопередавання, що дає змогу заощадити ще 10–15 % тепла додатково. Тому для забезпечення найкращої теплоізоляції оптимально прийнятним є склопакет з енергозберігальним покриттям, внутрішньо заповнений інертним газом.
Формула скла для енергозберігальних склопакетів: (4-16-4i). (4-10-4-10-4i). (4-12-4-8-4i). (4-10Ar-4-10-4i).(4-10Ar-4-10Ar-4i)**
Переваги енергозберігальних склопакетів:
- Дають змогу до 70 % скоротити витік тепла з приміщення
- Мають високу світлопроникність
- Перешкоджають появі конденсату на склі та його промерзанню
- Зберігають тепло від нагрівальних приладів узимку
- Захищають від спеки влітку
Ураховуючи те, що нормативи енергозбереження й безпеки постійно підвищуються, скляне виробництво й перероблення перебувають у постійному пошуку нових технологій та інновацій.