Декоративне скло
Керамічний друк виконують на принтері GlassJet™ DIP Tech (Ізраїль). Це універсальний планшетний пристрій, який використовують для нанесення друку на будь-яке скло, зокрема й на внутрішню та зовнішню сторони скла. Принтер дає змогу відтворити ефект повнокольорового друку з незначними обмеженнями.
Технічні можливості виробництва декоративного скла з цифровим друком:
- можливе на всіх видах скла за оптимальної для комфортного перегляду роздільної здатності (360 dpi)
- формат вихідного зображення може бути різноманітним, а розмір скла min. 400х400 mm, до max. 3700х2400mm
- товщина скла за такого друку може сягати 19mm
Принтер дає змогу одночасно використовувати 6 кольорів чорнила, які мають величезну кількість відтінків. Самі чорнила не є фізичним або біологічним агентом, який сприяє виникненню новоутворень. Після цього скло проходить процес конвективного сушіння й піддається загартовуванню, унаслідок чого є безпечним.
Існує також можливість змінити щільність нанесення фарби та застосування її в складі триплексу.
На скло за допомогою цього друку можна наносити такі види зображень: графічні зображення, фотозображення, малюнки та їхні аналоги. Формат зображення – TIFF, JPEG, PDF, EPS.
Трафаретний друк (шовкографія)
Трафаретний друк – один із видів декоративного оброблення скла. Шовкографія являє собою процес декорування, за якого зображення відтворюють за допомогою трафарету – друкарської форми, через яку фарба проникає на скло в місцях, що відповідають друкувальним елементам.
Застосовано автоматичну лінію шовкотрафаретного друку з робочим розміром 1000×1500. Можна наносити як один шар та колір, так і декілька шарів і кольорів.
На підприємстві використовують керамічні однокомпонентні фарби (Ferro, Johnson Matthey, Heraeus). Їх застосовують для виготовлення автомобільного скла, декорування архітектурного (фасади) та меблевого скла, а також для спеціального скла: полиць для холодильників, захисного скла у дверях побутових газових плит та електроплит. Керамічні фарби після попереднього сушіння впікаються в поверхню скла в процесі термічного загартування скла або молірування (метод формування скла, що дає змогу отримати блискучу поверхню виробу) при температурі 620–660°С протягом 2–5 хвилин.